nauczycielka, pracownia za miastem

10 pomysłów na prezent dla nauczyciela

Jeśli nie chce Ci się czytać, lub w tej chwili nie możesz – obejrzyj 🙂

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Nauczyciela. A wraz z nim odwieczne pytanie –

Co na prezent?

Myślę, że mogę coś Ci podpowiedzieć, bo przez 15 lat nauczycielem byłam :). Dostawałam najróżniejsze upominki, ale najbardziej zawsze cieszyły takie personalizowane, które coś oznaczały i stawały się niesamowitą pamiątką, dzięki której pewne osoby i sytuacje wspominam do dziś.
Sądzę, że między innymi właśnie takie prezenty skłoniły mnie do tego, żeby w pracowni też zajmować się przede wszystkim upominkami personalizowanymi.
Ale nie przedłużając – oto

10 propozycji Pracowni Prezentu
na Dzień Nauczyciela

(podane ceny są cenami brutto i obowiązują w roku 2020):

1. Hitem ostatniego zakończenia roku i tegorocznego Dnia Nauczyciela jest duża filiżanka z dziećmi i personalizowaną dedykacją. Powiem Ci, że przed zakończeniem roku wykupiłam cały zapas filiżanek z hurtowni i ledwo starczyło :). cena takiego zestawu to 60 zł do końca września, od 1 października 75 zł.
Komplet z malowanymi dziećmi dla nauczyciela, filiżanka i spodek, pracownia prezentu

2. Jeśli jest duża filiżanka to dlaczego nie może być mała? Na niej co prawda dzieciaczków już nie zmieszczę, ale mogę spokojnie w inny sposób ją spersonalizować. W jaki sposób? Napiszę na końcu artykułu. Cena małej filiżanki to 35 zł.
W przypadku filiżanek nie ma pudełek, do paczki dokładam papierowe firmowe torebki.
Mała filiżanka, ręcznie malowana z dzwonkiem szkolnym i napisem "Pani Marto, czas na przerwę", prezent dla nauczyciela, pracownia prezentu

3. I ostatnia propozycja z malowanej ceramiki. Kubek. Personalizowany, a jakże. Pakowany w pudełeczko. Cena 26 zł.
kubek ręcznie malowany, personalizowanyz napisem kawa Anny i człowiekiem wspinającym się na parujący kubek, pracownia prezentu

4. W zeszłym roku z kolei hitem okazała się podkładka pod kubeczek. Ja ją w tym roku nieco zmodyfikowałam i może być zarówno magnesem, jak i podkładką. Jest ona wypalana ręcznie na brzozowym plastrze o średnicy 10-12 cm. Też personalizowana. Od razu pakowana na prezent w pudełeczko. Cena to 32 zł.
magnes ręcznie wypalany na plastrze drewna w opakowaniu, na prezent, pracownia prezentu
dwie podkładki - magnesy drewniane, ręcznie wypalane, prezent dla nauczyciela, z koroną dla pani dyrektor, z komputerem dla pana od informatyki

5. Zostaniemy przez kilka punktów w pracach wypalanych. Nauczyciele dużo czytają, przyda się więc na pewno zakładka do książki. I tu możemy wybierać albo kształt podstawowy w cenie 16 zł albo zakładkę – sówkę, choć na tę trafiłam przez przypadek w hurtowni i było dostępne tylko 10 sztuk. Kupiłam wszystkie, więc do 10 sztuk można zamówić. Tutaj brak jeszcze opakowania.
ręcznie wypalane zakładki dla nauczycieli, pracownia prezentu

6. Zdarzało się również, że były zamawiane zawieszki do auta. Tutaj możemy poszaleć z kształtami, gdyż wycinam je sama. Pakowane w pudełeczko. Cena 25 zł.
zawieszka do auta, drewniana, ręcznie wypalana, w kształcie komputera i z napisem "Jedź ostrożnie, 4a czuwa", prezent dla nauczyciela, pracownia prezentu

7. A co powiecie na medal dla nauczyciela? Tu proponuję albo kształt klasyczny w cenie 20 zł lub o innym, dowolnym kształcie w cenie 25 zł.
medal dla nauczyciela, drewniany, ręcznie wypalany, z sową i napisen "Nauczyciel na medal", pracownia prezentumedal dla nauczyciela, drewniany, ręcznie wypalany z tekstem dedykacji, pracownia prezentumedal dla nauczyciela, drewniany, ręcznie wypalany w kształcie pianina z napisem "Medal za cierpliwość"

8. Jeszcze jedną drewnianą alternatywą jest dyplom. Tu również może być dowolny kształt a jego cena to 70 zł.
drewniany, ręcznie wypalany dyplom w kształcie sowy

9. W propozycjach nie może zabraknąć koszulki z nadrukiem :). Dowolne zdjęcia lub napisy lub kombinacja, cena 45 zł.
koszulka z nadrukiem dzis nie pytam, pracownia prezentu

10. I na koniec prezent bez personalizacji ale za to bardzo praktyczny i nietuzinkowy. W dobie komputerów i e-dziennika mnóstwo godzin pisze się na klawiaturze. Może to prowadzić do problemów z nadgarstkami (tzw. cieśni nadgarstka). Dlatego proponuję podkładkę pod nadgarstki. Jest ona w kształcie słodkiego kotka a wypełniona łuską orkiszową, która ma niesamowite właściwości zdrowotne. Taki wałek położony przed klawiaturą bardzo odciąża nadgarstki i dzięki temu nie ma żadnych dolegliwości. Podkładka pakowana jest w pudełeczko a jej cena to 50 zł.
kot-podkładka pod nadgarstki, pracownia prezentu

A teraz czas na bonus 🙂

Opowiem Ci o prezentach, które dla mnie były najpiękniejsze.
Kilkukrotnie otrzymałam albumy od klasy. Na zwykłych kartkach ksero wydrukowane lub wklejone zdjęcia uczniów i dedykacje napisane od serca od każdego z nich, całość włożona w segregator. Można oczywiście taki prezent podrasować – zamówić fotoksiążkę lub kupić ładny album do zdjęć i tam powklejać różne rzeczy. Jest to fantastyczna pamiątka. U mnie jej nie zamówisz 🙂 ale jest warta rozważenia.
Inny super prezent to filmik, który nagrała dla mnie grupa wolontariuszy z którą miałam ogromną przyjemność pracować. Odtworzyli w nim wszystkie fajne momenty naszej współpracy, które tylko dla nas były jasne i dodali trochę od siebie :). Oj, łezka potrafi się zakręcić… Taki filmik można wręczyć na pendrivie a ja mogę przygotować fajne personalizowane pudełeczko na tego pendriva ;).
Te bonusowe propozycje to bardziej na zakończenie roku a nawet zakończenie szkoły, ale nie mogłam o nich nie wspomnieć.


I jeszcze kilka słów o personalizacji. Odbywa się ona w następujący sposób:
1. Wybierasz prezent, który chcesz zamówić i piszesz o nim do mnie albo przez formularz kontaktowy albo jeszcze lepiej na maila AnnaMarczewskaArt@gmail.com (dobrze, żeby był w nim podany Twój nr telefonu, bo czasami elektronika płata psikusy i malie nie dochodzą (przerabiałam to przy ostatnim zakończeniu roku)
2. Opisujesz mi, co chcesz, żeby znalazło się na wybranej rzeczy, czyli wszystkie teksty, imiona, kształty, obrazki i tak dalej.
3. Jeśli wszystko jest dla mnie jasne to przygotowuję projekt i Ci go wysyłam do wglądu czy o to chodziło i czy wszystko się zgadza. Jeśli są jakieś niejasności dopytuję o nie.
4. Jeśli projekt jest ok wysyłasz mi swoje błogosławieństwo i wtedy już zaczynamy rozmawiać o pieniądzach ;). Czyli albo podaję Ci dane do przelewu (zamówienie mailowe jest tak samo wiążące jak zamówienie przez sklep) albo zamawiasz przez sklep.
5. Po otrzymaniu wpłaty ja przystępuję do wykonania zamówienia i do wysyłki. Chyba, że decydujesz się na przesyłkę za pobraniem – wtedy pracuję od razu.
6. Wysyłam kurierem FedEx w cenie 16 zł (lub 20 zł za pobraniem) lub paczkomatem (nie jest dostępny przy zamówieniu przez sklep) w cenie 14 zł (lub 18 zł za pobraniem).

Uff, to chyba na tyle. Jeśli masz jakieś pytania to pisz, postaram się rozwiewać wszystkie niejasności na bieżąco. Aha i jeśli chcesz zadzwonić, to też jest taka możliwość, ale kiedy pracuję to telefon wyciszam, bo zdarzało się, że miałam tak dużo telefonów, że gadałam a zamówienia pięknie się do mnie uśmiechały 🙂 ale nie byłam w stanie ich realizować. Zatem taki system pracy obrałam, ale zawsze oddzwaniam w przerwach, więc jeśli wolisz porozmawiać to zapraszam do telefonu.

Mam nadzieję, że wśród tych 10 propozycji znajdziesz coś dla siebie i uda nam się nawiązać współpracę jak nie teraz to w przyszłości 🙂
Zapraszam na świeżo otwartą stronę www.pracowniaprezentu.pl oraz na mojego facebooka lub instagrama.

Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze
Mania.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Cart
Your cart is currently empty.